15.06.2018 "Фестиваль рухливих ігор"

2018-06-15

/Files/images/0001/IMAG0749.jpg

В закладі дошкільної освіти пройшов Фестиваль рухливих ігор.

Значення рухливих ігор для дошкільників складно переоцінити, оскільки це чудова можливість допомогти дітям розвиватися всебічно. Головне, що захоплююча активна гра комплексно впливає на дівчаток і хлопчиків на фізичному, розумовому, соціальному і емоційному рівні. Крім того, правильно обрана гра під керівництвом доброзичливого і уважного наставника дозволяє одночасно проводити моральне, естетичне і трудове виховання. І найцікавіше, що діти не помічають спеціального впливу, а, отже, і не пручаються засвоєнню нових навичок.

/Files/images/0001/DSCN1092.JPG /Files/images/0001/DSCN1101.JPG /Files/images/0001/DSCN1105.JPG

Рухливі ігри дозволяють дітям відмінно «розрядитися» і бути більш спокійними і розсудливими в решту часу. Тому, у дітей, які досить бігають, стрибають і лазять, більш виражено проявляються здібності до традиційного навчання «за партою». Також дуже важливо, що будь-які рухливі ігри мають набір правил і проводяться в групі. Кожен малюк волею чи неволею спілкується зі своїми компаньйонами, привчаючись підкорятися законам. Вони з раннього віку розуміють, як важливо бути чесним і дисциплінованим, а також як добре вміти знаходити спільну мову з товаришами і відчувати почуття «ліктя».

/Files/images/0001/DSCN1109.JPG /Files/images/0001/DSCN1131.JPG /Files/images/0001/IMAG0694.jpg

Не варто також забувати, що саме в грі можна несподівано для дитини створити ситуацію, яка зажадає ініціативи. А це, як відомо, дозволяє ненав’язливо проводити навчання на найрізноманітніші теми. Запорука успіху при цьому криється в тому, що дитина одночасно вивчає теорію і освоює практику нового для себе питання. Тому він краще засвоює навчальний матеріал, при цьому, не тільки освоюючи загальноприйняті прийоми, але і придумуючи свої. Саме завдяки рухливим колективним розвагам серед малюків проявляються лідери, «світлі голови» і ініціатори.

/Files/images/0001/IMAG0721.jpg /Files/images/0001/IMAG0739.jpg /Files/images/0001/IMAG0746.jpg

Медики вважають, що активні природні фізичні рухи сприяють позитивним фізіологічним процесам в організмі і поліпшення роботи всіх внутрішніх органів і систем. Такі діти швидше розвиваються фізично, менше схильні до сезонних простудних захворювань та алергії. Вони ростуть більш сильними, спритними і впевненимив своїх здібностях.

Цікаво, що якщо змушувати дитину багаторазово повторювати, наприклад, нахили, то вона швидко втомиться і стане вередувати. Якщо ж організувати гру, де потрібно також багато нахилятися, наприклад, щоб збирати грибочки або ловити мишей, то діти, захоплені грою, не помічають втоми і весело проводять час. А у них в цей час формуються рухові навички, розвиваються м’язи і суглоби.

Психологи впевнені, що діти, які регулярно приймають участь в рухливих заняттях, отримують позитивні емоції. Це дозволяє дитині позбутися від тривог і ставати більш товариським. Важливо, що в грі будь-яка дитина отримує шанс стати відкритою і без побоювань спробувати щось нове для себе.

За матеріалами сайту zdorova-zhinka.pp.ua

/Files/images/sport1.jpg