22.06.2018 "Бачимо, чуємо, відчуваємо" спостереження у природному довкіллі

2018-06-22

/Files/images/0001/IMG_20180620_101304.jpg
Літо користується чи не найбільшою любов’ю як у дітей, так і у дорослих. Це не тільки час відпочинку, але й наймальовничіша пора року.На кожному кроці вона дарує радість милування красою природи, дивує шириною діапазону естетичних проявів.
Літо приваблює своїм теплом. Жарінь сонця пломенить над землею, наче розплавлене золото. Природа вся тягнеться назустріч теплу. А в снопах яскравого світла виграють різні кольори — справжнє свято барв! Радують око луки, вигаптувані чудернацькими квітковими візерунками. Зелені шати лісів вражають багатством відтінків.
А ще літо — це напрочуд дзвінка, духмяна і смачна пора року. Ніхто не встоїть перед солодкими дарунками літньої природи. От і згадується літо з ніжністю та вдячністю за його щиру ласку, тепло, пишність та буяння.

Галерея "Бачимо, чуємо, відчуваємо"

Навчити милуватися красою— нелегке завдання. Декому може здатися, що дитина не спроможна зрозуміти такий складний феномен, як естетична виразність природи. Але це не так. Діти жваво і безпосередньо реагують на вияви прекрасного в навколишньому житті. Чим вони менші, тим легше здійснюється певний гармонійний баланс у їх спілкуванні з природою, яка сприймається ними як радісне, сповнене барвами, звуками, рухами ціле. Мабуть, недарма кажуть, що в дитини є «третє» око, бо вона реагує на вияви навколишнього світу загострено пильно і чуйно.

Потрібно поступово і терпляче вчити дітей тонко відчувати природу, так би мовити, "на дотик, на смак, на запах".

Тарасенко Г. С. Навчаємо пізнавати природу. - Х. : Вид. група «Основа», 2008.204, [4] c.— (Серія «Виховання в школі»)