• Організація харчування

Організація харчування дітей в закладі дошкільної освіти

/Files/images/pitanie_rebenka.gif

Одним з головних завдань закладу дошкільної освіти - забезпечення права кожної дитини на охорону її життя і здоров'я.

Харчування є одним з найважливіших факторів, що визначає здоров'я дітей, сприяє профілактиці захворювань, підвищенню працездатності та успішності, фізичному і розумовому розвитку, створює умови для адаптації підростаючого покоління до навколишнього середовища. Правильно організоване харчування забезпечує організм всіма необхідними йому харчовими речовинами (білками, жирами, вуглеводами, вітамінами і мінеральними солями). Основним принципом харчування дошкільнят є максимальна різноманітність харчових раціонів, яке досягається шляхом використання достатнього асортименту продуктів і різних способів обробки.
У закладі дошкільної освіти організовано збалансоване харчування відповідно до натуральних норм. У повсякденний раціон включені основні групи продуктів: м'ясо, риба, молоко, яйця, овочі, цукор, хліб, крупи та інші.
У закладі дошкільної освіти є технологічні картки приготування страв, примірне двотижневе меню. Готова продукція відпускається з кухні за графіком. Режим харчування в кожній віковій групі організовано відповідно до вимог.

/Files/images/stock-illustration-9538872-exclamation-symbol-cartoon-style.jpg Вартість харчування дітей з 01.01.2018

Затверджено з 01.01.2018 року грошові норми для вихованців закладу дошкільної освіти:

- вікова група від 1-го до 3-х років – 18 грн. (з розрахунку: 7,20 грн – бюджетні кошти, 10,80 грн – батьківська плата);
- вікова група від 3-х до 6-ти (7-ми) років – 23 грн. (з розрахунку: 9,20 грн – бюджетні кошти, 13,80 грн – батьківська плата).
Батьківська плата за харчування дітей у ЗДО міста у відсотковому співвідношенні залишається на рівні минулого року – 60 %, бюджетні кошти – 40 %.

Рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 14.02.2018 №54 ''Про організацію харчування учнів та вихованців навчальних закладів системи освіти м. Харкова у 2018 році''

/Files/images/stock-illustration-9538872-exclamation-symbol-cartoon-style.jpg До уваги батьків!

Пільги на харчування:

Відповідно до рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 14.02.2018 року №54 "Про організацію харчування учнів та вихованців навчальних закладів системи освіти м.Харкова у 2018 році" від плати за харчування звільняються діти загиблих учасників антитерористичної операції.
На підставі Наказу Міністерства освіти і науки № 667 від 21.11.2002 р. пільгами на харчування користуються наступні категорії дітей:
- діти з малозабезпечених сімей;
- діти-сироти ( під опікою);
- діти з багатодітних сімей;
- діти інваліди;
- діти учасників антитерористичної операції.
Для оформлення пільги на харчування необхідно надати наступні документи:
Діти з малозабезпечених сімей (безкоштовне харчування):
- довідка з Управління праці та соціального захисту (оригінал) - 1 шт. (поновлюється 1 раз у півроку);
- копія свідоцтва про народження дитини - 1 шт.;
- довідка форма № 3 - 1 шт.
Діти-сироти (під опікою) (безкоштовне харчування):
- копія свідоцтва про народження дитини - 1 шт.;
- копія рішення суду про опікунство - 1 шт.
Діти з багатодітних сімей (троє і більше дітей віком до 18 років) (оплата за харчування 50 %):
- копія свідоцтва про народження всіх дітей - по 1 шт.;
- копія посвідчення багатодітної сім`ї - 1 шт.;
- довідка форма № 3 - 1 шт.

Діти - інваліди:

- медичний висновок на дитину інваліда;

- копія свідоцтва про народження дитини;

- довідка форма №3

Діти учасників АТО:

- копія свідоцтва про народження дитини;

- довідка учасника антитерристичної операції (копія)

/Files/images/anime-linii-148.gif

Організація дієтичного харчування дітей у закладі дошкільної освіти

Дієтичне харчування призначає лікар-педіатр дітям:

• які часто і тривало хворіють;
  • які мають хронічні захворювання;
  • у яких були захворювання або порушення функції шлунково-кишкового тракту: гастрити; дискінезії жовчовивідних шляхів; холецистити; панкреатити; ентероколіти тощо;
  • із захворюваннями нирок чи ендокринної системи.
Дієтичне харчування для дітей у ЗДО організовують відповідно до наданої батьками дитини довідки з призначенням дієтичного харчування від лікаря-педіатра. На підставі наданої батьками довідки медична сестра складає список дітей, які потребують дієтичного харчування. Також медична сестра контролює систематичність приготування дієтичних став на харчоблоці.

/Files/images/anime-linii-148.gif

/Files/images/hello_html_m237b4b14.jpg Примірне двотижневе меню на зимово-весняний період 2017/2018 навчального року(при триразовому харчуванні). (Вкладення)

Примірне двотижневе меню на літньо-осінній період 2017/2018 навчального року (при триразовому харчуванні). (Вкладення)

/Files/images/anime-linii-148.gif

Створення умов для харчування дітей

/Files/images/20160516_122637.jpg /Files/images/20160524_122933.jpg /Files/images/20160524_124555.jpg
/Files/images/01/006.jpg

/Files/images/20180405_095216.jpg
/Files/images/01/20160516_120534.jpg

Рекомендації, поради, консультації батькам

Харчування дитини в закладі дошкільної освіти і в родині повинно поєднуватися. З цією метою в кожній групі вивішується меню.

Для збереження апетиту не рекомендується годувати дитину вдома вранці, перед відвідуванням закладу дошкільної освіти. Винятком можуть бути яблуко, морква, овочевий сік у кількості 50-100 г.
/Files/images/exclamation-mark-308416_960_720.png Консультація для батьків "Про раціональне харчування дітей дошкільного віку"
/Files/images/exclamation-mark-308416_960_720.png Консультація для батьків "Формування культури харчування"